Otsi

Blogid

24/11/2012 19:28 Kraana käis 23.11
Neljapäeval jõudis meieni rõõmustav uudis - kauaoodatud kraana tuleb reede hommikul kll 9! Tõstmisele tulid katus, veskikivid ning tuuliku raamistik. Töömehed alustasid kõigepealt ülejäänud laudise eemaldamisest ning ka rõdu-trepid-sabapuu tuli tuuliku küljest ära võtta, et tõstmine võimalikult ohutult kulgeks. Ühesõnaga, kõik lahtised osad said eemaldatud. Kuna kraana jäi tehniliste probleemide tõttu 3 tundi hiljaks, oli meestel võimalik see töö korralikult lõpule viia.


Kogu laudis on nüüd maas!
 
Viimast korda "vanas kuues" ka seestpooltTõstmine käis kahes osas - kõigepealt katus, seejärel puitkarkass. Siit-sealt tuli mootorsaega kaasa aidata, et tuulik (või see, mis sest järgi oli) ikka kaheks jupiks lahti tuleks. Pärast pooletunnist pusimist oligi juba mehine ja mehekõrgune katus maas! Mihkel Koppel teadis rääkida, et seesamune plekkatus on meie tuulikut kaitsnud juba 1905. aastast alates muutmatul kujul!

Üksteise järel leidsid koha maas ka veskikivid ning järgi jäi veel viimane osa - 1,5 tonni kaaluv puitkarkass, mis on, uskuge või mitte, kõik ühes jupis ilma ühegi metallist naela või kruvita kokku pandud. Raamistik sai kraana abil kiiresti maha tõstetud ning nüüd ongi meie tuulikust järel vaid lagunenud jalg ja keskmine tugipuu, mis on muu koitanud sisu kõrval üllatavalt heas seisukorras.
Raamistiku võtsid töömehed osadeks lahti, jupid viidi Kuressarde hoiule ja taastamisele. Loodetavasti näeme neid juba kevadel!

Uudistajaid oli seekord vähevõitu, peamiselt lühikese etteteatamisaja, kraana hilinemise ja ka tööpäeva (reede) tõttu. Tänud tublidele meistrimeestele, kraanajuhile ja neile, kes sel ajaloolisel hetkel kõigele vaatamata kohal olid!


Katus maas!
 
See osa,mis Kuressaarde hoiule viidi


Kommentaarid: (0)
Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda
 
Koduleht Elitec'st