Otsi

Külauudised

 Külalisteraamat (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
 Külauudised (0)Uudiste arhiiv
Uudised puuduvad
29/01/2014 08:07  2013.a kokkuvõte ja 2014.a plaanid
26. jaanuari 2014.a külakoosolekul vaatasime kõigepealt tagasi möödunud aastale. Nii palju ühistegevust ja sündmusi ei olegi vist varem Leedri toimunud kui 2013.a:
- jaanuaris valiti uueks külavanemaks Roosta Indrek.
- kevade täitsid lõputud talgupäevad Anetsi tuuliku jala juures. Kokku tegime seal üle 300 tunni talgutööd.
- jaanipäeval õnnestus ideaalselt veski avamispidu, mis oli ühtlasi ka kogu valla jaanituli. Saime nii riiklikus kui kohalikus meedias päris tiheda kajastuse.
- peale jaanipäeva toimus küüni juures Marju Läniku kontsert.
- juuli alguses korraldasid siirupiemandad koos Lümanda kultuurimajaga esimese kadakapäeva koos õhtuse ühislaulmisega. Oli publikurohke ja põnev üritus, aitäh korraldajatele!
- juulis toimus Leedris Saaremaa Kunstiklubi maalilaager, mille tulemusi oli meil võimalik augustis küünis toimunud näitusel endale soetada.
- augusti alguses võtsime osa Maapäeva korraldamisest.
- edukalt läks käima pakett, mida pakume Leedri küla giidiga külastada soovijatele: alustame küüni juures, kus räägime vallast ja külast sissejuhatavalt, seejärel teeme külas kas lühikese (piimaputkani) või pika (tuulikuni) ringkäigu ning tuleme lõpetuseks Orbule, kus toimub kadakasiirupi degustatsioon ning siirupi tegemise tutvustus. 2013.a suve jooksul võõrustasime sel viisil vähemalt 10 gruppi.
- oktoobris läbis Leedrit taas traditsiooniliselt Saaremaa ralli.
- Aasta lõpus läks Anetsi tuuli muinsuskaitse alla.
- nn Taga-Leedri talud panid omale paika eraldi prügikonteineri
- Vahva teele paigaldas vald truubi.
- Külas oli 2013.a üks sünd (Kassikäpa Hanna) ja üks surm (Simbu Aino). Rõõmustav on see, et mõlemad Leedris müügis olnud talud said endale 2013 uued noored omanikud ja mõlemas majas toimetatakse nüüd jälle aastaringselt. Simbule kolisid püsivalt sisse Külli, Arvo ja Taavo.

2014.a plaanime:
- tegeleda uue arengukava koostamisega
- kevadtalgutel võtame ette Laratsi õue heakorrastamise
- jaanitule teeme sel aastal väikese
- tahame jätkata kadakapäeva korraldamist.

Seltsi ja küla ühismaksud jäid muutmata: 7 eurot seltsi liikmeks astumine, 4 eurot seltsi aastamaks, 1 euro elaniku kohta kuus prügiraha, 5 eurot täiskasvanu kohta niitmine aastas. Palume ülekannete puhul jälgida, et selgitus oleks põhjalik ja arusaadav (mida ja kelle eest makstakse). Kui on soovi maksta sularahas, võtta ühendust Oolu Sirjega.
Lisa kommentaar:
Autor: 
Kommentaar:
Spämmirobotite tõke - trükkige kood mida näete pildil:
  Uuenda*
 

Salvesta kommentaar

Self guided audio tour app image